USE YOUR TALENTS

Osobný rozvoj ako cesta k úspechu: Inšpirácia z kurzu GGSC od Katky Slovákovej

Nadšení novou výzvou? Zvedaví, ako môžete zlepšiť svoje osobné a profesionálne životy? To sú otázky, na ktoré hľadáme odpovede v dnešnom blogu, kde sa pozrieme na kurz Gallup Global Strenghts Coach (GGSC), ktorý ponúka platforma Use Your Talents ako certifikačný partner spoločnosti Gallup pre Slovensko a Českú republiku. Tento mesiac sme s potešením spustili už druhýkrát v Bratislave kurz, ktorý otvára dvere osobného rozvoja a objavovania silných stránok. Najlepšie bude začať tým, že sa pozrieme na skúsenosti absolventky predošlého kurzu. Je ňou Katka Slováková.

Niečo málo na začiatok

Krátky úvod o Katke Slovákovej by nemohol byť zaujímavejší. Katka je žena, ktorá má jasno v tom, čo chce. Hneď na úvod nám prezradila svoj životný postoj: „Každý problém má minimálne dve riešenia!“ Toto tvrdenie hovorí o jej rozhodnosti a schopnosti hľadať kreatívne riešenia pre všetko, čo život prináša.

Katka je tiež osoba, ktorá si užíva pocit produktivity a nikdy nepozná nudu. Aktívne trávené chvíle sú pre ňu stavom čistenia mysle, a to je niečo, čo ju motivuje každý deň. Miluje skoré rána, keď sa deň prebúdza do svojho nového začiatku. Toto je len krátky náhľad do osobnosti Katky, ale už teraz je zrejmé, že jej príbeh bude veľmi zaujímavý.

Katkin súčasný život a výzvy

Katka momentálne pôsobí ako HR Business Partner Expert pre pobočky mBank v Čechách a na Slovensku. Táto pozícia si vyžaduje nielen zručnosti v oblasti ľudských zdrojov, ale aj schopnosť spojiť HR s biznisom a dosiahnuť reálne ciele organizácie. Nie je to veru ľahká úloha, ale Katka ju prijala s pokorou a rešpektom.

Jej aktuálne výzvy ju vedú k tomu, aby vytvorila stratégiu postavenú na silných stránkach pre českú i slovenskú pobočku mBank. Toto je skutočná pracovná výzva a pre Katku predstavuje aj osobný míľnik. Nikdy by si nepomyslela, že sa stane súčasťou medzinárodnej komunity certifikovaných Gallup koučov silných stránok. Jej cesta je skutočne jedinečná.

Motivácia k účasti na kurze GGSC

Prečo sa Katka rozhodla zúčastniť kurzu GGSC? Uvedomila si, že náhody neexistujú. Jej život bol plný “náhodných” stretnutí a nových príležitostí, ktoré sa pred ňou otvárali. To ju priviedlo k objavovaniu talentov a k osobnému rozvoju, čo zase otvorilo dvere novým výzvam.

“Nové výzvy priniesli nové príležitosti. Opäť bolo potrebné vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Tentoraz však sebavedomá a pripravená nechať sa unášať na vlne Significance.” (V slovenčine tento talent voláme Významnosť, pozn. red.).

„Chcem viac a potrebujem okolo seba ľudí, ktorí zo mňa vytiahnu to najlepšie. A vďaka istej dávke „náhody“ bolo v tom momente rozhodnuté.”

A tak sa rozhodla zúčastniť kurzu GGSC, aby objavila svoju jedinečnosť a naučila sa, ako efektívne využiť svoj potenciál a zároveň pomôcť iným na ich ceste k úspechu.

Náš záver a odporúčanie

Katkin príbeh je inšpiratívny a ukazuje, že osobný rozvoj a objavovanie svojich silných stránok môže otvoriť dvere k novým možnostiam. Podobne ako ona, každý z nás môže viesť svoj život k napĺňaniu svojho poslania a dosahovaniu vytýčených cieľov.

Preto odporúčame kurz GGSC tým, ktorí sú pripravení objaviť svoju jedinečnosť, pochopiť svoj potenciál a ukázať cestu k úspechu nielen sebe, ale aj iným. Či už hľadáte osobný rast alebo chcete efektívnejšie riadiť tímy a organizácie, kurz GGSC vám môže poskytnúť nástroje a znalosti, ktoré potrebujete.

Ak vás Katkin príbeh inšpiroval, aj vy sa môžete vydať na cestu talentového rozvoja ako Gallup kouč vďaka kurzu GGSC. Každý problém má minimálne dve riešenia, ako hovorí Katka, a váš potenciál môže byť vašou najväčšou silou na ceste k úspechu.

Najbližší GGSC kurz sa ukutoční v Prahe 6. – 10. novembra 2023. Viac informácií nájdete na našom webe alebo sociálnych sieťach.

Média tím UYT